Neden Cumhuriyet Bayramı'nda konser verdin diye sordular

Bu çeyrek asrı “Hamdım, yandım, piştim, oldum” sözüyle karşılamak istesen, kendini hangi noktada görürsün sorunuz beni çok etkiledi. Bunu bu röportajı okuyanların ferasetine bırakmayı uygun görüyorum ama kabaca ham olmaktan kurtulma arzusuyla yanan bir mü

Dr Çelik’ten korunma yöntemleri!

Bu hafta sonu cumartesi günü sahne alacağımız müzikal gösteride de sık sık doğrular konusunda düşülen çelişkileri, ya da doğrularla ilgili kendimdeki çelişmeleri anlatıyorum.

Bir Duygusal Soğukluk Eleştirisi

‘Popçu’ olarak tanınmaktan sıkılan ve bu ‘sendrom’dan kurtulmak için harekete geçen ünlü şarkıcı Çelik, kendi yazıp yönettiği ‘Şizoid’ adlı mizahi bir oyunla hayranlarının karşısına çıkıyor.

Sanat ve Düz Kontak

Birileri tarafından takip edilen, canı tehlikede olan filmin kahramanı, canını kurtarmak için önüne gelen ilk arabaya dalar. Arabaya biner ama araba onun değildi ki, araba nasıl çalışacak?

Diday Diday Ne İse Dongi Dongi O'dur

Dile kolay, on sene geçmiş üzerinden ama hala bu şarkı hakkında soru soruluyor, aynı İzel çelik Ercan niye ayrıldı sorusu gibi. Sorulara, hatırlamalarımıza sebep olan işler demek ki aklımıza gayet güzel takılmış

Bakmak, Görmek ve Kıymet Bilmek

Şu anda, bu yazıyı okurken, gözleriniz bir kâğıt ya da bilgisayarın beyaz tabanı üzerine oturmuş olan ve harf, rakam ya da noktalama işareti de dediğimiz bir takım renkli, renksiz, eğimli, şekil ve çizgileri görüyor…

Ne Düşünüyorsan O'sun

Okumak çok güzel bir şey.. Sosyal Bilimlerdeki doktora tezimde, okumanın insana ancak zevk verdiği zaman eğitim olabileceğine dair bir notum vardı. Hala da bu tezi savunuyorum..

Ben ve Kardeşim Böyle Yetiştik

Şimdi doğal gaz var, eskiden odun kömür yakılırdı. Ve evlerin önüne odun ya da kömür yığılır, bunlar herkesin kömürlüğüne taşınırdı. Biz de zaman zaman yaşadığımız mahallede veya çevre mahallelerde odun taşır kendimize harçlık yapardık.

Hoşgeldiniz

Bir tek kişinin bile gönül kubbesinde hoş bir sadâ bırakabilmek güzel bir hizmet olacak ve yaşam bundan sonra benim için ancak insana hizmet edebilirsem bir anlam ifade ediyor..